שביעי באוקטובר

.

כשעברתי על הגוגל פוטוס, לחפש תמונות שיתאימו לפוסט הראשון בבית החדש, גיליתי שרוב הזמן אנחנו או בים או עם חברים.

מאות תמונות של החוף האהוב עלינו, חוף הבית, הלוא הוא חוף שדות ים – בבוקר, בצהריים, אחה"צ ובערב. עם הסאפ, עם כדור, עם צילייה וציוד מקסימלי ובלי כלום חוץ מבגדי ים. אנחנו.

מאות התמונות האחרות הן עם חברים – אצלנו, אצלם, בטיולים, בקמפינג, בשדות, אוכלים, שותים. אנחנו.

ביולי האחרון (שמרגיש לפני עשור), היינו שבועיים בצפון איטליה. טיול בת מצווש שתוכנן עי זואי והגבוה בקפידה ושכלל אגמים, נסיעות נטולות וויפי, נופים משמיטי לסת ואוכל משובח. כשעברתי על התמונות, הרגשתי בחיים אחרים. גללתי למעלה ולמטה, הלוך וגלול, הבטתי בנופים ובעצמנו, נטולי דאגות.

השביעי באוקטובר העיר אותי בשש וחצי עם סאונד שלא שמעתי מעולם. בדיעבד, זה היה יירוט שהתרחש ממש קרוב. אני זוכרת שקפצתי מהרעש והבטן שלי מייד לפתה את עצמה. משהו מבשר רעות הבשיל בי תוך שניות וכעבור כחצי שעה התחילו לזלוג ידיעות ממקומות שונים וההבנה שמשהו רע מאד קורה, האפילה על כולנו.

בשנים האחרונות, יש לנו חבורה של השכונה – חן ואבי, מיקה ותומר, יוני והילה, שחר ואלי וערימת הילדים של כולם – התחלנו כשכנים והמשכנו למשפחה. לפני שנה וקצת, יוני הילה והילדים עברו לגור בקיבוץ גברעם בעוטף. מצאתי עכשיו צילומים שלנו משבת אחת שבה רבצנו שם מהצהריים ועד הלילה 

 

ברגע שקלטתי שמשהו חריג מאד קורה, שלחתי הודעה להילה. היא רק כתבה שהם בממד, מחכים, לא יודעים למה.

בינתים הידיעות מהדרום המשיכו לטפטף. אני לא חושבת שמשהי מאתנו, דמיינה, בחלומות הכי מזוויעים שלה, שהמציאות תעלה על כל תופת של דמיון. 

בשלב מסויים, נדמה לי שבלילה מאוחר, הילה עדכנה שהם יוצאים בשיירה מאובטחת לכיוון לא ידוע, מחוץ לקיבוץ. אני זוכרת שבקושי נשמתי עד שהיא הודיעה שהם הגיעו לחוף מבטחים. 

מאז #סרטןהשד, אני מאמינה גדולה בחשיבותה של קהילה קרובה, חברות וסביבה תומכת ומאפשרת. 

זה היה אחד הגילויים הכי משמעותיים שלי במהלך מסע ההחלמה והריפוי – העובדה שחברות, קהילה ותמיכה הן בעלות יכולות ריפוי מוכחות מחקרית. 

שתי נשים שאני ממליצה לכן לעקוב אחריהן בנושא הזה (ולא, זה לא חייב להיות בהקשר של סרטן, בואו נאמר שהמלחמה הזו והתופת שבאה אתה – מספיקות)

 1. ד"ר ליסה רנקין  רופאה לרפואת גוף-נפש, מחברת 7 ספרים, מייסדת המכון לרפואת בריאות שלמה החוקרת הפוגה רדיקלית, רפואה מבוססת טראומה וריפוי רוחני. הרצאות ה-TEDx שלה נצפו יותר מ-5 מיליון פעמים ואני ממליצה להתחיל עם זו שהבאתי פה ולהמשיך לעוד ועוד-היא פשוט מרתקת!!!
 2. ד"ר קלי טרנר   חוקרת אמריקאית, שכתבה את רב המכר Radical Remission – מסע ברחבי העולם ומפגשים עם אנשים שהחלימו ממחלות קשות באופן שהרפואה המערבית לא יודעת להסביר.   ד"ר טרנר זיהתה אצל משתתפי המחקר שלה למעלה מ-75 גורמים פיזיים, רגשיים ורוחניים שעשויים לשחק תפקיד בהפוגה ספונטנית, תשעה מהם חזרו ועלו כמעט בכל ריאיון עם מחלימי/ות סרטן:
   
  • שינוי תזונתי יסודי
  • שחרור של רגשות מודחקים 
  • הקשבה לאינטואיציה 
  • שימוש בצמחי מרפא ובתוספי תזונה
  • לקיחת אחריות על הבריאות
  • הגברה של רגשות חיוביים
  • קבלת תמיכה חברתית
  • העמקת הקשר הרוחני
  • להיות בעל סיבות רבות-עוצמה לחיות עבורן

חיבורים בין אנשים הם כוח העל שלי. אין דבר שאני אוהבת יותר מלשמוע מאנשים שחשבתי שצריכים להכיר -ש קרה ביניהם משהו מסעיר, יצירתי ופורה! 

דווקא בתקופה הזו, בתופת הזו, בימי השכול, העצב, היגון והצער -דווקא עכשיו אני מאמינה שאנחנו חייבות, פשוט חייבות להתחבר, לחבר, להיות כמה שיותר יחד, להתחבק, לשתף – לייצר תנועה. 

*עוד המלצות לספרים/סדרות/העמקה בנושאי החלמה וריפוי, תמצאו ב ספר הדיגיטלי שלי "בריאה" 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עברתם/ן שינוי משמעותי?
בא לכם/ן שעוד אנשים ייחשפו למסע ולדרך שלכם/ן?
מלאו את הטופס ומי יודעת, אולי ניפגש בדרך

תכנים מהמדיה